Ilustrowana Publikacja Psychoedukacyjna

 

Data publikacji: 01.10.2018 r.
Aktualizacja: 25.10.2018 r.
Autor: Michał Stokwisz

Rok 2017 wrzesień. Jesień powoli wchodzi do lokalu Łódzkiej Fundacji Psychoterapii, a my zastanawiamy się nad napisaniem ilustrowanej książki psychologicznej z efektem „wow”. Dokonaliśmy przeglądu dostępnych pozycji i nie mogliśmy odnaleźć czegoś co spełniałoby nasze oczekiwania. Przełom nastąpił wraz z pierwszym spotkaniem zrealizowanym przez Fundację Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia dedykowanym innowacjom społecznym dla osób zależnych.

Pomysł ilustrowanej publikacji psychoedukacyjnej dla osób zmagających się z nadmiernym lękiem i zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi, pomimo długiej nazwy okazał się tak interesujący, a jednocześnie innowacyjny, że przeszliśmy wszystkie etapy kwalifikacji. Spośród 102 zgłoszeń z całego kraju znaleźliśmy się w gronie 19 pomysłów objętych wsparciem finansowym. Tak zaczęła się nasza przygoda z tworzeniem książki. W związku z faktem, że to nasz debiut literacko-naukowy, projekt okazał się dla nas wielkim wyzwaniem. Mamy nadzieję, że efekt wzbudzi wasze zainteresowanie.

W ramach projektu chcemy przetestować naszą innowację społeczną Ilustrowaną publikację psychoedukacyjną na temat zaburzeń lękowych, OCD. Aktualnie wydaliśmy papierową i elektroniczną ilustrowaną książkę „Zaraz stanie się coś strasznego. Pierwsza pomoc dla osób zmagających się z OCD i ich rodzin”. Pracę dedykujemy osobom, które chcą zrozumieć i poradzić sobie z lękiem oraz zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym. Nad książką pracowało intensywnie dwóch psychologów, w tym jedna psychoterapeutka, pod redakcją naukową lekarza psychiatry. Wierzymy, że książka będzie atrakcyjnym źródłem rzetelnej i łatwej do przyswojenia wiedzy psychologicznej, która oprócz tekstu zawiera ilustracje, mające zachęcić do refleksji nad opisanymi zagadnieniami.

Prace nad stworzeniem publikacji zostały zakończone, ale to nie koniec jej testowania. Teraz prosimy Was – odbiorców publikacji – o to, żebyście ją pobrali i ocenili. Zależy nam na tym, żeby dowiedzieć się, czy publikacja Wam się podoba. Dlatego przygotowaliśmy ankiety internetowe i liczymy na Waszą pomoc. Żeby dowiedzieć się więcej, prosimy kliknąć „Pobierz publikację”.

 

 

Pobierz Publikację